foto1
Jedrzejowice - wioska aktywnego wypoczynku
foto1
Słoneczna przystań
foto1
Zdrowa żywność
foto1
Innowacyjne pomysły
foto1
Jędrzejowice dawniej...
.
.

Jędrzejowice

Wioska Aktywnego Wypoczynku

Linki

http://www.ug.dzierzoniow.pl/images/herb.png

 

http://www.umwd.dolnyslask.pl/fileadmin/user_upload/wks/logotyp-umwd_nowy.jpg

 

http://bibliotekamoscisko.pl/wp-content/uploads/2016/02/logo-z-ksiazka.jpg

 

http://sptuszyn.edu.pl/images/logo160.png

http://zgpd7.bip.ornak.pl/pl/bip/fo_zgpd7_logo.jpg

   W niedzielę wraz z Bukowińczykami oraz ukraińską Karpacką Tajstrą przenieśliśmy się do Owiesna, gdzie wspólnie świętowaliśmy Dożynki Gminy Dzierżoniów...

 

 

 

 

 

 

Skoszone zboża, sprzątnięte ziarna,

wkrótce z jesienią przyjdzie spotkanie.
Ścierniska giną, znów ziemia czarna,
czas na Dożynki - na świętowanie.

Jan Siuda, DOŻYNKI

 

W niedzielę wraz z Bukowińczykami oraz ukraińską Karpacką Tajstrą przenieśliśmy się do Owiesna, gdzie wspólnie świętowaliśmy Dożynki Gminy Dzierżoniów. Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele w Owieśnie. Po mszy korowód dożynkowy przez przeszedł na boisko sportowe. Po odśpiewaniu hymnu gminy starostowie dożynek - Justyna Ferenc i Michał Stępień wraz z delegacjami wieńcowymi przekazali na ręce Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorza Powązki chleb dożynkowy i kosze z darami. Poszczególne delegacje zaprezentowały również przygotowane przez siebie wieńce.

W tym roku Jędrzejowice godnie reprezentowali: Agnieszka Polak z córką Magdą i Markiem Bieżyńskim.

 

Następnie odbyło się tradycyjne misterium chleba. Władze gminy, starostowie dożynek oraz zaproszeni goście podzielili się chlebem z uczestnikami imprezy.

W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach gminnych zespołów folklorystycznych i naszych zagranicznych gości, którzy odwiedzili nas w ramach "Bukowińskich Spotkań". Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się licytacja chlebów dożynkowych, a cały uzyskany dochód został przeznaczony na rzecz uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Dobrocinie. Pieniądze na ten cel w ramach zbiórki publicznej zbierała Fundacja "Pokolorujmy Szarość". Gwiazdami tegorocznego święta plonów były zespoły Karpacka Tajstra i Jary Oddział Zamknięty. W niepowtarzalny klimat imprezy wpisał się także spektakl ognia w wykonaniu grupy Azis Light.

[źródło: UG Dzierżoniów]

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<